Jesenické trhy a slavnosti

Na jesenických trzích můžete nakoupit produkty od místních výrobců, farmářů a zpracovatelů, čerstvé sezónní ovoce, zeleninu a bylinky z místních zahrad a mnoho dalšího. Poslechnete si tu i místní muzikanty a umělce v rámci veřejné kulturní platformy, která je jejich součástí, a děti se zabaví v dětské herničce s MRC Krteček nebo v tvořivé dílně.

Trhové slavnosti

Trhy ozvláštňují tematicky zaměřené trhové slavnosti (Velikonoční, Dýňová) s bohatým doprovodným programem - hudební, taneční, divadelní a jiná kulturní vystoupení, přednášky, diskuze a tvořivé dílny. Prodejci, vystupující i lektoři na trzích a slavnostech jsou převážně z okruhu 100 km kolem Jeseníku.

Místní místním...

Hlavním cílem jesenických trhů a slavností je zajistit, abychom v našem regionu mohli prodávat, co zde vyprodukujeme a vyrobíme, a aby si to od nás mohli pravidelně kupovat naši sousedé a místní. Dalším cílem je oživit veřejný prostor ve městě, vytvořit místo pro pravidelná setkávání a obohatit společenský život. Organizací trhů chceme také podporovat místní ekonomiku, zdravé stravování a způsob života šetrný k přírodnímu bohatství Jesenicka. Místní lidé zde také mohou představit své nápady a svoje aktivity. V rámci doprovodného programu tady dostanou prostor, aby představili své hudební, výtvarné, divadelní, taneční, sportovní a jiné projekty.

Spolupracujeme

Tradičně spolupracujeme s Mateřským a rodinným centrem Krteček z Jeseníku, které na trzích vede dětský koutek. Dále spolupracujeme s neziskovými organizacemi, které na trzích prezentují svou činnost a výrobky terapeutických dílen. Spolupracujeme se SONS - Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých, Charitou Jeseník a Maltézskou pomocí. Dále také spolupracujeme s Dětským domovem Sněženka a Radou seniorů v Jeseníku.

Proč to všechno...?

Jesenické trhy byly první aktivitou spolku Sudetikus. Jednou ze zakladatelek byla Lenka Sedláčková. Proč je založila? „Do Jesenických trhů jsem šla proto, že chci něco udělat pro region. Nejen čekat, že se něco udělá a kritizovat. Mám zájem o veřejný prostor. Líbí se mi, když lidé žijí venku, ne každý sám zavřený doma. Chci podporovat místní lidi a jejich aktivity, nevidím smysl v pouhém čekání na velkého investora. Myslím, že je důležité, když začneme od začátku my sami.

Jesenické trhy se konají s finanční podporou Olomouckého kraje, ve spolupráci s Městem Jeseník.

Naše trhy

Jaké budou Jesenické trhy? To záleží jen na nás - na nás všech! Což takhle se zapojit a ukázat světu, co ve Vás vězí? Neváhejte nás kontaktovat, Těšíme se i na Vás!

•    Pro přihlášení nás kontaktujte e-mailem nebo telefonicky.

•    Fotografie a novinky najdete na Facebooku.

•    Více informací o spolku Sudetikus - pořadatelích Jesenických trhů najdete na webu www.sudetikus.cz.


Ohodnoťte Jesenické trhy!

Budeme moc rádi za zpětnou vazbu a hodnocení Jesenických trhů. Můžete nás ohodnotit na tomto odkazu.

Naše akce najdete na portálu Kudy z nudy!