Farmářské okénko - Kozí farma u Komínků

05. června 2022


Rodina Komínkova se nastěhovala do zemědělské usedlosti v České Vsi v roce 2006. Zdědili ji po prarodičích a začali ji postupně zabydlovat. V současnosti na jejich ekofarmě žijí 2 koně, kráva s telátkem, kozy, prasata, slepice, křepelky, psi, kočky a včely.

Výrobou sýrů se zabývají od roku 2014. Jejich sýry jsou čistě přírodní, bez konzervantů a dochucovadel. Výrobu sýrů stále zdokonalují a získali také certifikát Jeseníky - originální produktNa Jesenických trzích od Komínků můžete koupit sýry kozí nebo kravské, a to jak čisté, tak s příchutí cibulky, pažitky, česneku nebo gyrosu. Koupíte zde také kozí nebo kravské mléko a slepičí nebo křepelčí vejce.

Od roku 2017 rodina provozuje i vlastní obchůdek přímo na farmě, kterou najdete na adrese Makarenkova 254. Je otevřený pondělí až pátek od 16:00 do 20:00 a o víkendu od 9:00 do 20:00. Po předchozí domluvě Komínkovi nabízí prohlídku farmy s ochutnávkou produktů. Prohlídku lze rezervovat na tel. č. 775 977 188. Farmu navštěvují převážně děti ze škol a školek z Jesenicka, ale vítáni jsou zde všichni.

Pokud Vás zajímají bližší informace o tom, jaká zvířata chovají nebo co vše a jak vyrábějí, navštivte jejich webové stránky - https://www.kozifarmaukominku.cz/

Doporučujeme taky hezký článek v Českoveském obecním zpravodaji (str. 5-6).

Novinky můžete sledovat také na jejich Facebooku