Řemeslné okénko - Nosím dřevo

01. září 2022


Nosím dřevo - to je dvojice Zuzka s Ondrou z Rýmařova, kteří vyrábí šperky ze dřeva.

Začalo to tím, že vyrobili dřevěný prsten ze zbytku dekorací. Potom putovalo pár kousků na Flér. Prstýnky byly téměř hned pryč, a tak vznikl podnikatelský nápad tvořit šperky ze dřeva. Šperky jsou tvořené ze zbytků dřevin, které by jinak přišly nazmar. Díky Zuzce a Ondřejovi ještě udělají velkou parádu. Pak se zrodily další nápady pro tvorbu, tentokrát s využitím pratelného papíru a korku, tedy materiálů, které jsou se dřevem přímo spojeny. 

Kde hledá Ondra se Zuzkou inspiraci pro jejich tvorbu? Kde jinde než v přírodě, která je tak rozmanitá a nabízí spoustu možností stačí se rozhlédnout okolo sebe a chvíli pozorovat. Na detailech jim velmi záleží, a proto je každý kousek zpracován téměř k dokonalosti. Protože jsou šperky vyráběny ručně, každý je originál.

Obdivujeme to, jak šetrně zacházejí s materiály, jaký mají respekt k přírodě, jejich lásku a zápal ke dřevu. Jsme moc rádi, že se k nám na Jesenické trhy pravidelně vracejí a díky nim může každý z nás být přírodě blíž - mít ji stále na sobě.

Více informací Vám sdělí přímo u jejich stánku. Jejich e-shop naleznete zde -> https://www.nosimdrevo.cz/