Farmářské okénko - Farma Bovine

25. května 2022


Rozlehlou Farmu Bovine najdete v podhůří Pradědu v obci Heřmanovice. Jsou ekologickými zemědělci a hospodaří na vlastních loukách a pozemcích o výměře 550 hektarů.

Na farmě hospodaří rodina Svobodova. Zaměřují se na chov skotu, a to jak na mléko, tak na maso. Nicméně na farmě najdete také stádo Tibetských jaků, čtyři oslíky, prasátka pastevních plemen Mangalice a Tamwort, stádo poníků a hejno slepiček. 

Farmu a její zvířecí obyvatele si můžete po předchozí domluvě prohlédnout. Farmáři organizují také exkurze pro školy, kde děti seznámí s rozdílem mezi konvenčním a ekologickým zemědělstvím, s péčí o zvířata i se zvířátky samotnými.  

V rámci agroturistiky farma Bovine nabízí ubytování v apartmánech.

Na trzích od sympatických farmářek Svobodových můžete nakoupit široký sortiment mléčných výrobků - mléko, jogurty, kefír, tvaroh, sýry čerstvé nebo pařené, a to jako přírodní nebo s bylinkami či kořením. Dále tažené sýry - nitě, špalíčky a také jak přírodní, tak s bylinkami nebo kořením. Mají také jadel, plísňové sýry a zrající sýry nebo sýra na gril. Všechny výrobky také koupíte přímo na farmě v obchůdku.

Pokud Vás zajímají bližší informace o tom, jaká zvířata chovají nebo co vše a jak vyrábějí, navštivte jejich webové stránky - https://www.farmabovine.cz/

Doporučujeme taky hezký článek v magazínu Patriot.

Farma se nachází na adrese 793 74 Heřmanovice č. 161 a pro kontakt mohou zájemci použít telefon 605 248 358 nebo e-mail farmabovine@seznam.cz.