Dýňová slavnost 2021

01. října 2021


Dýňová slavnost oslavní letošní sklizeň!

Bývalá klášterní zahrada v Jeseníku ožije Dýňovou slavností. V sobotu 9. října mezi od 14 do 19 hodin můžete zakoupit regionální potraviny a výrobky a připraven je pro Vás také bohatý doprovodný program.

Připraveno bude „dýňové“ občerstvení, v dílničkách si s dětmi vyrobíte podzimní dekorace či lucerničku. Od 14 hodin zahraje kapela Down Beat Dixieland Band, od 15 h si poslechnete Jesenické trubače a od 16 h se rozehraje Silesian Country Band. V každou celou hodinu se rozjede interaktivní kouzelnická šou. Můžete si také pořídit vtipnou podzimní fotku v našem dýňovém fotokoutku. Od 17 h začne disko pro děti s DJ Ivem Petřkovským. Dýňová slavnost dále nabízí všem nadšeným kulinářům možnost pochlubit se dobrotami, které umí připravit. Pokud se zapojí do soutěže O nejlepší dýňovou dobrotu, mohou vyhrát zajímavou cenu a také připravené jídlo nabídnout ostatním. Přihlásit se můžete zde. 

Přijďte s námi už popáté oslavit podzim, jeho kouzla a dary. Těšit se můžete také na kolotoč či malování na obličej. Nebudou chybět ani další soutěže o největší dýni regionu a nejhezčí výrobek z dýně - všechny výrobky budou vystavené! Součástí slavnosti bude také Senior Bazárek, který pořádá Rada seniorů Jeseník.

Přijďte strávit krásné podzimní odpoledne se svými rodinami a přáteli a oslavit bohatou úrodu v našem kraji. Vítaná je také účast v maskách!

Více informací o Dýňové slavnosti najdete na facebooku: www.facebook.com/jesenicketrhy 

----------

Za festivalem stojí parta přátel a nadšenců pohybujících se kolem místního spolku Sudetikus, který se již několik let zasazuje o to, aby to v Jeseníku žilo a lidé měli šanci uplatnit a podílet se na dění ve městě.

Kontakty:

jesenicketrhy@gmail.com

Lenka Sedláčková – 731 189 322

Martina Seidlerová – 704 143 003